hakkımızda

Life Climate, Türkiye'de çevre sürdürülebilirlik danışmanlığı alanında öncü bir konumda bulunmakta, ve iklim kriziyle mücadelede bütüncül bir yaklaşımla firmaların sürdürülebilir çözümler üretmelerine rehberlik etmektedir. Sektörde 15 yıllık tecrübesiye, Gönüllü Karbon Piyasası projeleri ve net sıfır emisyon stratejilerinin geliştirilmesinden tedarik zincirindeki karbon yönetimine, detaylı karbon ayak izi analizlerinden stratejik karbon dengelemeye kadar geniş bir hizmet yelpazesi sunar. Bugüne dek, Gold Standard, Verified Carbon Standard ve Global Carbon Council gibi uluslararası olarak kabul görmüş standartlara 200'ü aşkın proje geliştirmiştir.

Life Climate, Sera Gazı Emisyonlarının Takibi Hakkında Yönetmelik'in yürürlüğe girmesiyle, 2012 yılında kararlı bir adım atarak hizmet kapsamını kapasite geliştirme alanına genişletmiştir. Bu proaktif adım, Life Climate'ın kuruluşların sadece çevresel etkilerini anlamakla kalmayıp etkili bir şekilde yönetmelerini sağlama sözünü gösterirken, emisyonlarını azaltmada kapasite geliştirmenin de vazgeçilmez rolünü vurgulamaktadır.

Tecrübesini GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH) ile işbirliği yaparak yürütülen İzleme, Raporlama ve Doğrulama (MRV) sürecine katkıda bulunarak pekiştiren Life Climate, Dünya Bankası'nın "Partnership for Market Readiness (PMR)" yani "Karbon Piyasalarına Hazırlık Ortaklığı" projesinde de uzun süre yer almıştır.

Life Climate, kuruluşlarla uzun vadeli sürdürülebilirlik ve net sıfır emisyon hedeflerine ulaşmak için anlamlı ortaklıklar kurma amacı taşımaktadır. Sizler de, sürdürülebilirliği standart bir uygulama haline getirmek istiyorsanız, Life Climate ile çalışabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak veya olası işbirliklerini görüşmek için lütfen iletişime geçin.

 

ekip
Ramazan Aslan
Ramazan Aslan
Genel Müdür
Hazal Öztürk Erbaş
Hazal Öztürk Erbaş
Müdür Yardımcısı
İnci Hazal Özcan
İnci Hazal Özcan
Proje Koordinatörü
Kerem Aslan
Kerem Aslan
Proje Koordinatörü
Özgün Şakacı
Özgün Şakacı
Uzman Yardımcısı
Efecan Tosun
Efecan Tosun
Uzman Yardımcısı
Nazire Nur Gür
Nazire Nur Gür
Uzman Yardımcısı
Seren Özdemir
Seren Özdemir
Uzman Yardımcısı
Mehmet Aydoğdu
Mehmet Aydoğdu
Uzman
Aslı Yağmur Özcan
Aslı Yağmur Özcan
Firdevs Doğrusever
Firdevs Doğrusever
Çiğdem Kaya
Çiğdem Kaya
Yönetici Asistanı
referanslar
UNDP
Aslancık
Derlüks Yatırım Holding
Polipro
İş Portföy
Batı Anadolu
Kayseri OSB
Aksa Enerji
Maki Enerji
Abk Enerji
Eksim
TFS
Akenerji
Dost Enerji
Acarsoy Enerji
Biosun
Karel
Mavi Bayrak
Işık Organic
Pınar
Fiba
Biotrend
Eptisa
Teksin
Wabio
Ayen Enerji
Bilgin Enerji
Cengiz Enerji
Energo-Pro
Güriş
The World Bank
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Borusan
Sanko Enerji
Akfen
İngiltere Büyükelçiliği Ankara
Ricardo
Vivid Economics
Giz
European Bank